[phpBB Debug] PHP Notice: in file [ROOT]/viewtopic.php on line 1386: Undefined variable: message_row
[phpBB Debug] PHP Notice: in file [ROOT]/viewtopic.php on line 1386: Undefined variable: message_row
vwUP.PL - Bo mój UP to coś więcej niż samochód! • Najlepsze Polskie forum, w całości poświęcone VW UP, Skoda Citigo, Seat Mii.
Strona główna forum Mechanik Dyskusje ogólne Wymiana oleju po 2500km

Wymiana oleju po 2500km

Ogólne dyskusje związane z techniczną stroną naszego UP!
  • Reklama

Post 21 lis 2016, o 20:10
jerry515 Avatar użytkownika
Zweryfikowany Użytkownik

Wersja: Take UP!
Silnik: 1.0 60 KM (44 kW)
Kolor: Biały
Jak wiadomo VW zaleca wymianę oleju po 2500km przebiegu czyli według nich po dotarciu. Mi ten przebieg wypadnie akurat na wyjeździe, stąd moje pytanie. Czy lepiej wymienić olej po trasie czy przed nią czy nie ma to kompletnie znaczenia? Orientuje się ktoś z forumowiczów jakie są z tym związane koszty w ASO?

Reklama

Post 21 lis 2016, o 20:18
blyskacz Avatar użytkownika
Zweryfikowany Użytkownik

Wersja: High UP!
Silnik: 1.0 75 KM (55 kW)
Liczba drzwi: 5-drzwiowa
Rok produkcji: 2014
Województwo: małopolskie
Szczerze mówiąc nigdy nie słyszałem o takiej wymianie. Standardowo (wg książki serwisowej) wymianę oleju masz co 15 000 km. Generalnie komputer będzie Ci się przypominał (komunikat 'ins' albo 'inspekcja', już dokładnie nie pamiętam) podczas uruchamiania silnika.

Co do kosztów to robocizna wraz z cześciami (olej, filtry, jakieś uszczelki, pierdółki) to było w moim przypadku 600-700 w ASO w Krakowie.

Post 21 lis 2016, o 20:31
jerry515 Avatar użytkownika
Zweryfikowany Użytkownik

Wersja: Take UP!
Kupując auto sprzedawca mówił że należy wymienić olej po dotarciu silnika. Otrzymałem również bon z jakimiś zniżkami na usługi i wymiana jest też w nim uwzględniona po 2500km. Jakiś pic na wodę VW? Czy jacyś inni użytkownicy się z tym spotkali?

Post 22 lis 2016, o 09:08
polsal Avatar użytkownika
Zweryfikowany Użytkownik

Wersja: Move UP!
Rok produkcji: 2015
Województwo: mazowieckie
kiedyś trzeba było wymieniać olej po 2500km, bo silniki były produkowane z innym stopniem precyzji i po "dotarciu" w oleju było sporo opiłków.

Aktualnie precyzja wykonania silników jest dużo większa, więc nie ma konieczności wymieniania oleju po tych 2500km. Dla spokoju ducha można, ja wymieniłem olej po 17 000km (przeciągnąłem pierwszy przegląd)

Post 6 wrz 2017, o 16:33
_AS_ Avatar użytkownika
Zweryfikowany Użytkownik

Wersja: Move UP!
Kolor: Czerwony
Rok produkcji: 2012
Województwo: wielkopolskie
Inne auto: Honda HR-V
jerry515 napisał(a):
Kupując auto sprzedawca mówił że należy wymienić olej po dotarciu silnika. Otrzymałem również bon z jakimiś zniżkami na usługi i wymiana jest też w nim uwzględniona po 2500km. Jakiś pic na wodę VW? Czy jacyś inni użytkownicy się z tym spotkali?

Pierwsze słyszę. Nikt w VW mi nie mówił bym wymienił olej po takim przebiegu.
VW Move UP 1.0 60KM z LPG /2012/

Najlepsze forum VW UP!

Powrót do Dyskusje ogólne

• Reklama